

КАФЕДРА ОСВІТОЛОГІЇ ТА ІННОВАЦІЙНОЇ ПЕДАГОГІКИ

НОВИНИ
Тренінг для керівників шкіл Харкова на тему «Формування стресостійкост і як складової психологічного здоров’я сучасного керівника».
Лютий 28, 2025
24, 27 та 28 лютого 2025 року Департамент освіти та Координаційний центр психологічної служби системи освіти міста Харкова провели тренінг для керівників шкіл Харкова на тему «Формування стресостійкості як складової психологічного здоров’я сучасного керівника».
Метою тренінгу було визначено збереження психічного здоров’я керівників закладів освіти міста, формування навичок зниження впливу стресових ситуацій, пошук і розвиток власних ресурсів.
У якості спікера на захід було запрошено Ольгу Іванівну Башкір, доктора педагогічних наук, професора, завідувачку кафедри освітології та інноваційної педагогіки ХНПУ ім. Г.С. Сковороди, яка ознайомила керівників шкіл з основами стрес-менеджменту для освітніх лідерів, методами саморегуляції та командної підтримки й представила методичний кейс із розвитку емоційної саморегуляції.





Настановча конференція з організації науково-педагогічної практики для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої ос віти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки.
Лютий 28, 2025
28 лютого 2025 року відбулася настановча конференція з організації науково-педагогічної практики для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки.
Спікером заходу була доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки Друганова Олена Миколаївна, яка надала цінні рекомендації щодо проходження практики, поділилася власним досвідом та окреслила ключові аспекти майбутньої роботи.
Учасники конференції отримали корисні поради щодо методики викладання, організації навчального процесу та наукових досліджень.
Дякуємо всім присутнім за активну участь! Бажаємо успіхів у практичній підготовці та майбутній професійній діяльності!




Майстерка «Формування навичок саморегуляції та стресостійкості»
Лютий 27, 2025
27 лютого 2025 року в Skovoroda HUB ХНПУ імені Г.С.Сковороди відбувся практичний захід, присвячений розвитку вміння керувати своїми емоціями, долати стрес і підтримувати внутрішню рівновагу.
Спікери поділилися цінними знаннями та ефективними методиками:
Кін Олена Миколаївна – доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки
Юдько Алла Миколаївна – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри освітології та інноваційної педагогіки
Учасники майстерки отримали практичні інструменти для підвищення стресостійкості та емоційного благополуччя. Дякуємо всім за активну участь та прагнення до саморозвитку




Атестація аспірантів спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки
Лютий 25, 2025
25 лютого 2025 року відбулося засідання кафедри освітології та інноваційної педагогіки ХНПУ імені Г.С.Сковороди. Ключовим питанням на порядку денному була атестація аспірантів спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки.
Аспіранти звітували про свою науково-освітню діяльність, представивши атестаційні листи з позитивними оцінками викладачів, сертифікати учасників конференцій та вебінарів, а також результати виконання індивідуальних планів з написання дисертацій. Враховуючи відгуки наукових керівників, кафедра атестувала здобувачів за 1 семестр 2024-2025 навчального року.
Також відбулися два попередніх прослуховування здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти 4 року навчання – Костюшка Ігоря Анатолійовича та Бі Юнь.
Досягнення аспірантів репрезентовані успішними кроками наукового зростання: захистами дисертацій, участю в міжнародних конференціях та публікаціями у фахових виданнях. Попереду ще багато роботи, і ми сподіваємося, що здобутки старших колег стануть гарною мотивацією для тих, хто тільки починає свій науковий шлях.





Круглий стіл «Штучний інтелект та інноваційні технології в педагогічній освіті: можливості та перспективи»
Лютий 20, 2025
20 лютогоо ми стали свідками захопливої дискусії про роль штучного інтелекту в освітньому процесі! У межах співпраці з видавництвом «Ранок» та ХНПУ імені Г.С.Сковороди для викладачів ЗВО та вчителів ЗЗСО з усіх куточків України було організовано круглий стіл.
На заході експерти, викладачі, учителі та здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки обговорили можливості й виклики, які несе впровадження сучасних технологій у навчання.
Модератором заходу виступила доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри освітології та інноваційної педагогіки Ольга Башкір.
Ознайомила учасників круглого столу зі специфікою підготовки майбутніх учителів з упровадженням застосунків ШІ у педагогічному виші Харківщини доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри технологій дистанційного навчання та цифрової дидактики в дошкільній освіті Світла Доценко.
З практикою упровадження ШІ в свою професійну та наукову діяльність ознайомили присутніх здобувачі третього (освітньо-наукового) рівні вищої освіти ХНПУ імені Г.С.Сковороди Ірина Березіна, Ігор Косточка, Валерій Биков.
Учасники заходу розглянули перспективи персоналізованого навчання, автоматизації освітніх процесів та етичні аспекти використання ШІ в освіті.
Особливу увагу приділили тому, як штучний інтелект може допомогти викладачам та здобувачам освіти досягати кращих результатів.
Дякуємо всім спікерам та учасникам за цікаві ідеї та продуктивну дискусію! Це лише початок важливого діалогу про майбутнє освіти в епоху технологічних змін.







Круглий стіл з актуальних питань підготовки дисертацій
Лютий 19, 2025
19 лютого, відбувся круглий стіл, присвячений вимогам до дисертаційних досліджень.
«Вимоги до оформлення тексту дисертації» – спікер Боярська-Хоменко А.В., доктор педагогічних наук, доцент, вчений секретар.
«Особливості підготовки дисертацій з компаративістики» – спікер Штефан Л.А., доктор педагогічних наук, професор.
Дякуємо всім за цікаві обговорення та корисні поради!





Інтерактивна сесія з мінної безпеки
Лютий 12, 2025
Сьогодні в Сковорода Хабі в рамках співпраці з нашими випускниками (Марія Лепшеєва) відбулася важлива зустріч із представниками Благодійної організації «Швейцарський фонд з протимінної діяльності FSD в Україні».
Обговорили актуальні питання гуманітарного розмінування, безпеки цивільного населення. Робота FSD в Україні – це не лише розмінування територій, а й важливий внесок у відновлення та безпечне майбутнє нашої країни.
Дякуємо партнерам за підтримку та ефективну взаємодію! Разом до перемоги!




Вебінар з інтерактивними сесіями "Педагогічна освіта як фактор неперервного розвитку офіцерів ЗСУ"
Січень 30, 2025
30 січня 2025 року у межах реалізації плану роботи кафедри освітології та інноваційної педагогіки зі стейкголдерами ОНП "Освітні, педагогічні науки", було проведено вебінар з інтерактивними сесіями "Педагогічна освіта як фактор неперервного розвитку офіцерів ЗСУ".
Організаторами заходу були ХНПУ імені Г.С. Сковороди та Військова академія (м. Одеса). Модератором виступила гарант ОНП "Освітні, педагогічні науки" д.пед.н., проф. Людмила Рибалко, а спікерами - д.пед.н., доц. Анна Боярська-Хоменко, підполковник Ігор Зелений.
До участі у заході долучились 45 викладачів і здобувачів із Національної академії національної гвардії України, Військової академії (м. Одеса), Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького і Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.
Під час вебінару було проаналізовано чинну систему неперервного професійного розвитку офіцерів ЗСУ, презентовано результати педагогічного дослідження щодо сформованості готовності до неперервного розвитку курсантів, проведено інтерактивну сесію з експертами галузі та учасниками вебінару.
За результатами вебінару учасники отримали сертифікати про участь.
Запрошуємо охочих долучитися о 15.00 год. 13 лютого 2025 р. до наступного заходу зі стейкголдерами на тему "Навички командотворення і як їх прокачати в освітньому процесі ВВНЗ"






Зустріч в межах "Освітологічних канікул"
Січень 29, 2025
Сьогодні, 29 січня, відбулася важлива зустріч з магістрами спеціальності 011 “Освітні, педагогічні науки” щодо написання магістерських робіт.
Під час зустрічі студенти отримали багато корисних лайфхаків та порад, які допоможуть успішно написати та оформити свої наукові роботи.
Спікером заходу була доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри освітології та інноваційної педагогіки Башкір Ольга Іванівна.
Зичимо успіхів нашим магістрам! Працюємо на спільний результат якісних та прогресивних наукових досліджень зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки!




Публічний захист дисертаційного дослідження Бао Чень
Січень 28, 2025
Захист дисертації Бао Чень на тему ʼʼФормування навичок івен-арт менеджменту у майбутніх учителів музичного мистецтва у процесі вивчення вокально-хорових дисциплінʼʼ 28 січня 2025 року. Науковий керівник - Зеленська Людмила Дмитрівна, доктор педагогічних наук, професор, декан факультету історії і права, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки.
Голова ради:
Фомін Володимир Вікторович – доктор педагогічних наук, професор, декан факультету мистецтва, Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди;
Опоненти:
Стратан-Артишкова Тетяна Борисівна – доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри мистецької освіти, Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка;
Мартинюк Анатолій Кирилович – доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри музичного мистецтва і методики навчання, Університет Григорія Сковороди в Переяславі.
Рецензенти:
Соколова Алла Вікторівна – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри музичного мистецтва, Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди;
Васильєва Оксана Вікторівна – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри музичного мистецтва, Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди



Попереднє обговорення дисертаційних досліджень здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня освіти
Січень 14, 2025
Традиційно наші здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня освіти проходять попереднє слухання на засіданнях кафедри.
14 січня відбулося попереднє обговорення результатів дисертаційних досліджень аспірантки четвертого року навчання Чихаріної Карини на тему: «Виховання інтелектуальної еліти нації Сингапуру (друга половина ХХ - перша чверть ХХІ століття). Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Башкір О.І. А також аспіранта четвертого року навчання Цзян Хаочже на тему: «Використання музично-пісенних засобів у формуванні іншомовної компетентності молодших школярів в КНР і Україні».
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Костікова І.І.
Вітаємо здобувачів із важливим етапом наукової діяльності та бажаємо успіхів у подальшій роботі

